Dom Warsztat Akcesoria

Wyświetlanie 1–25 z 171 wyników

W tej kategorii zgromadziliśmy niezwykle przydatne akcesoria i podzespoły z różnych dziedzin, m.in. elementy wykończeniowe instalacji wentylacyjnej, aparaturę pomiarową, programatory czasowe czy bezpieczniki, a także niezbędne w każdym gospodarstwie baterie, latarki oraz akcesoria RTV. Odkryj, co jeszcze czeka na Ciebie w sklepie internetowym mkdelektro.pl!

Wentylatory i kratki wentylacyjne

Dla Państwa wygody wybraliśmy nowoczesne wentylatory przeznaczone do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych oraz użytkowych, a także kratki wentylacyjne służące do estetycznego wykończenia otworów wentylacyjnych. W MKD Elektro znajdziesz kratki okrągłe i kwadratowe w różnym stylu. Uzupełnienie oferty stanową drzwiczki rewizyjne, które maskują otwory rewizyjne, jednocześnie umożliwiając wygodne dotarcie do różnych elementów. Drzwiczki rewizyjne w łatwy sposób montuje się wraz z ościeżnica, a uchylane drzwiczki pozwalają na stały dostęp do schowanej za nimi instalacji.

Aparatura pomiarowa – multimetr oraz detektor napięcia

Trudno wyobrazić sobie montaż i konserwację instalacji elektrycznej bez narzędzi pomiarowych. Jednym z najczęściej wykorzystywanych przyrządów do pomiaru napięcia i natężenia prądu, oporu elektrycznego, a także sprawdzenia diod i tranzystorów jest miernik cyfrowy MD-220 multimetr firmy Emos. Miernik Emos znajdzie zastosowanie zarówno w eksploatacji domowej, jak i profesjonalnej. Równie przydatny może okazać się detektor napięcia Emos, czyli próbnik napięcia w gniazdku czy przewodzie zasilającym VT-150.

Akcesoria RTV – gniazdka antenowe i wtyczki RTV/SAT

Telewizor lub radio – te urządzenia znajdują się praktycznie w każdym domu czy pomieszczeniu biurowym. Dla ich prawidłowego funkcjonowania potrzebne jest poprowadzenie odpowiedniej instalacji. Zwykle składa się ona z odbiornika, przewodu oraz gniazdka. Jakość instalacji wpływa istotnie na jakość sygnału, warto więc zadbać o niezbędne akcesoria. Jak jednak wybrać właściwe gniazdo antenowe?
W ofercie naszego sklepu znajdziesz gniazda RTV dostosowane do różnego typu instalacji, dzięki czemu każdy znajdzie produkt dla siebie. Oto krótka instrukcja, jak kupić odpowiednie gniazdo antenowe:
gniazdo antenowe przelotowe – stosowane w instalacjach szeregowych, zwanych również przelotowymi; są to starszego typu instalacje, gdzie jeden kabel biegnie wszystkie odbiorniki i które wymagają użycia dwóch rodzajów gniazd antenowych, tzn. gniazda przelotowego właśnie oraz gniazdka końcowego; gniazdo przelotowe montuje się od anteny do przedostatniego wylotu (odbiornika)
gniazdo antenowe końcowe – tym rodzajem gniazda wykańcza się instalację szeregową, ale jest to również gniazdo stosowane w instalacjach typu równoległego, które jest bardziej niezawodne i stosuje się w większości nowoczesnego budownictwa; w przypadku instalacji równoległej potrzebujemy jedynie gniazda końcowego.