Oświetlenie

Wyświetlanie 1–25 z 238 wyników

Dobre oświetlenie domu to lepszy komfort życia i bezpieczeństwo. Ale jak wybrać właściwe elementy oświetleniowe do wnętrza? Każde pomieszczenie wymaga odpowiedniego źródła światła oraz jego umiejscowienia. Należy również zadbać o części zewnętrzne jak ogród, taras czy balkon. W MKD Elektro przygotowaliśmy starannie wyselekcjonowaną ofertę źródeł światła, w tym żarówek LED i halogenowych, a także opraw, plafonier i reflektorów, które podkreślą aranżację wnętrza lub ułatwią poruszanie się np. po zmroku.

Żarówki LED – oszczędne, trwałe i proekologiczne

Jeśli zastanawiasz się, jakie źródło światła wybrać, rozważ żarówki LED. Sprawdzą się zarówno w domu, mieszkaniu, jak również w biurze. Żarówki LEDowe to inaczej diody elektroluminescencyjne. Tak zwane LEDy podbiły rynek oświetlenia, ponieważ zużywają niewielką ilość energii elektrycznej, a przy tym są bardzo trwałe. Mogą świecić nawet do 50 000 godzin. Dodatkowo wyróżniają się designem, który sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu. W sklepie elektrycznym MKD Elektro zgromadziliśmy wybór żarówek LED wiodącego producenta Kanlux.

Żarówki halogenowe – zalety

Halogeny czy też żarówki halogenowe to często kupowane źródła światła. Ich przewaga nad żarówkami tradycyjnymi wynika z długiej żywotności – są 2-5 razy trwalsze, a przy tym przyjazne dla portfela. Dzięki swojej energooszczędności pozwolą zaoszczędzić na opłatach za prąd. Ponadto wyróżniają się jasnym, bielszym światłem, a ich niewielkie rozmiary pozwalają na wykorzystanie w różnych miejscach.

Taśmy LED – rodzaje

Taśmy (listwy) LED to coraz częstszych widok w naszych domach. To elastyczne paski ze świecącymi diodami, które mają wiele zastosowań. Oświetlenie punktowe może pełnić funkcję dekoracyjną, podkreślając wygląd paneli sufitowych, mebli, ścianek czy też innych elementów ozdobnych w domu. Idealnie sprawdzają się np. w czasie świąt. Jednak zastosowanie odpowiedniej mocy i ilości diod LED pozwoli na nastrojowe oświetlenie niemal całego wnętrza. Jak wybrać odpowiednią taśmę LED? Nic trudnego! W ofercie hurtowni elektrycznej MKD Elektro znajdziesz zarówno taśmy LED jednobarwne, jak też wielokolorowe, czyli taśmy LED RGB. Dla ułatwienia nasze taśmy sprzedajemy na metr bieżący – dzięki temu możesz kupić dokładnie tyle, ile potrzebujesz!

Oświetlenie zewnętrzne – sprawdzone naświetlacze (reflektory)

W asortymencie naszego sklepu nie mogło zabraknąć elementów oświetlenia zewnętrznego, jakimi są naświetlacze (reflektory). Doskonale oświetlą takie powierzchnie, jak: ogrody, parki, parkingi, elementy posesji, hale czy magazyny. Dostępne na mkdelektro.pl naświetlacze w technologii LED są oszczędne, a zarazem niezwykle praktyczne. Dzięki czujnikom ruchu sprawdzą się w miejscach, gdzie oświetlenie nie musi być włączone cały czas.