Rozgałęźniki i przedłużacze

Wyświetlanie 1–25 z 30 wyników

Rozgałęźniki, przedłużacze i przewody w sklepie internetowym mkdelektro.pl

Potrzebujemy urządzeń elektrycznych praktycznie w każdym pomieszczeniu, czy to w domu, czy w pracy. Co jednak zrobić, gdy każde gniazdko jest już zajęte? Z pomocą przychodzą takie akcesoria elektryczne jak rozgałęźniki (np. trójniki) czy przedłużacze. To prosty, a zarazem praktyczny i skuteczny sposób na powiększenie sieci kontaktów elektrycznych w danym wnętrzu. Szczególnie przydatne mogą być w starszym budownictwie, gdzie często wyposażano pomieszczenie w zaledwie jedno gniazdko.
Ofertę rozgałęźników oraz przedłużaczy w sklepie mkdelektro.pl cechuje duży wybór rozwiązań, estetyka i funkcjonalność. Przede wszystkim jednak wyróżniają się trwałością działania, a także bezpieczeństwem użytkowania. Dzięki wysokiej jakości materiałom oraz solidnej budowie złodziejki i przedłużacze dostępne w naszej hurtowni elektrycznej szczelnie chronią kluczowe podzespoły. Dodatkowo niektóre modele wyposażone są w wyłączniki, co jest szczególnie ważne, gdy chcemy wyjść z domu i mieć pewność, że wszystkie urządzenia elektryczne są bezpieczne na przykład w awarii lub burzy.

Rozgałęźnik a przedłużacz – czym się różnią?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Przedłużacz od rozgałęźnika odróżnia kabel. Rozdzielacz elektryczny, zwany również trójnikiem lub popularną złodziejką, nie posiada kabla, ponieważ jest wetknięty bezpośrednio do gniazdka. Gdy jednak sytuacja wymaga tego, by podpiąć urządzenia znajdujące się w znacznej odległości od kontaktu, lepszym wyborem będzie przedłużacz, który posiada przewód. Kiedy jeszcze warto skorzystać z przedłużacza? Jeśli chcesz podłączyć wiele urządzeń jednocześnie. Zazwyczaj przedłużacze posiadają bowiem od 3 do 6 gniazdek, podczas gdy rozgałęźniki – od 2 do 4. Przedłużacz z odpowiednio długim przewodem może okazać się niezastąpiony również przy organizacji spotkań czy imprez na zewnątrz budynku.

Przedłużacz – sprytny sposób na dodatkowe gniazdka

Innym sposobem na powiększenie liczby kontaktów elektrycznych w pomieszczeniu jest przedłużacz. Doprowadzisz nim prąd do odbiorników znajdujących się w dużej odległości od instalacji. Ten osprzęt znajdziesz niemal w każdym mieszkaniu, biurze czy warsztacie. Sprawdzi się także we wnętrzach publicznych – urzędach, firmach, szkołach itd. Gwarantuje wygodę użytkowania, różnorodne funkcjonalności i wysoki standard bezpieczeństwa. Nowoczesne przedłużacze domowe oraz biurowe to wykonane z trwałego tworzywa listwy zasilające o ergonomicznym kształcie, przeznaczone do różnych zastosowań.
W ofercie MKD Elektro znajdziesz przedłużacze ogrodowe i budowlane. Posiadają one 4 gniazdka oraz zwijany przewód od długości od 25 do 50 metrów, dzięki czemu możliwe jest podłączenie urządzeń na duże odległości od instalacji.